Az „öko” szócska előtagként egyre több helyen szerepel. Van mar ökopiac, ökoturizmus, ökogazdálkodás. Ezekben a szószösszetételekben az „öko” szócska mindig arra utal, hogy az adott tevékenységét olyan módon végzik, hogy közben a lehető legnagyobb mértékig megpróbálják tiszteletben tartani az élővilág érdekeit, a megpróbálnak minél kisebb károsodást okozni a az ökoszisztémának.
Ökotermék az a termék, amelyet az ökológiai gazdálkodás szabályainak megfelelően állítottak elő. Csomagolásuk például újrahasznosítható anyagból készült, a gyártás folyamatának középpontjában pedig a környezettudatosság és a környezetvédelem, valamint a gazdaságos kiszerelés van.
Az ökojátékok tehát olyan játékok, melyeket a fent leírt elvek alapján igyekeznek előállítani.
A természetes játékok kifejezés pedig a természetben megtalálható, natúr anyagokbók készült játékokat jelőli. Mivel ezek lebomló, újrahasznosítható anyagok, a legtöbbjük öko játék is egyben, de nem mindeegyik, hiszen, ha a fakockákat valamilyen környezetre káros festékkel és lakkal kezelik, plusz műanyag zacskókba csomagolva árulják, elveszti öko-ságát…
Szóval igyekezzünk a gyerekeknek öko+ természetes játékot választani, hogy a lehető legközelebb hozzuk őket környezetünkhöz a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot hagyva magunk után. 🙂
Szép napot!
Zöld Manó
Legutóbbi hozzászólások